Wystartowała liga amatorska w Lubinie!

Wystartowała II edycja Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego (ALTS) w Lubinie z rekordową frekwencją 34 uczestników. Najlepszym zawodnikiem w 1-szym turnieju okazał się Jacek Raczyński. Kolejny turniej odbędzie się 13 maja br.

Wylany pot, rywalizacja i dramaturgia te słowa najlepiej opisują to co działo się wczoraj w Hala Widowiskowo – Sportowa w Lubinie podczas inauguracyjnego turnieju II edycji Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. Do poniedziałkowej rywalizacji przystąpiło 28 mężczyzn oraz 6 kobiet, wspieranych przez zgromadzonych na trybunach członków ich rodzin. Do rywalizacji stanął każdy kto tylko chciał, niezależnie od wieku począwszy od 10 latka, a skończywszy na 82-letnim weteranie – Panu Franciszku Kędra.
Pasjonującym spotkaniom z trybun przyglądali się zaproszeni goście m.in. byli reprezentanci Zagłębia Lubin z lat świetności tego klubu, którzy w rozmowach z uczestnikami dopingowali ich i udzielali rad młodym zawodnikom. Wielokrotnie podkreślali, że przy stołach zagościła znacznie większa liczba uczestników niż w zeszłym roku.

Zauważalnie zwiększyła się frekwencja. W tej edycji zgłosiło się już 34 pasjonatów tenisa stołowego m.in. z Lubina, Ścinawy oraz Legnicy. Cieszy nas przede wszystkim fakt, że tenis stołowy w Lubinie staje się sportem coraz bardziej rozpoznawalnym i powszechnym, o czym świadczy systematyczny wzrost zainteresowania tą dyscypliną w naszym mieście.

Po blisko 3 godzinnej walce wyłoniono parę finałową. Naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy nie dość, że prezentujący odmienne style gry, to jeszcze zupełnie różne pokolenia. Ostatecznie zwyciężyło doświadczenie i defensywny styl gry prezentowany przez Jacka Raczyńskiego, który wytrzymał huraganowe ataki czołowego młodzika na Dolnym Śląsku, Mikołaj Kaciuba (uczeń Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie) i zwyciężył w pierwszym turnieju II edycji ALTS.

Kolejne miejsca zajęli lubinianie Sergiusz Owczarek i Roman Kuczyński, a na piątym miejscu zameldowała się najlepsza z przedstawicielek płci pięknej, legniczanka Elżbieta Panek.

Do rozgrywek można dołączyć w każdym momencie, zapraszamy kolejnych chętnych. Zgłoszenie do rozgrywek można wysłać już teraz poprzez stronę internetową klubu www.TsZaglebieLubin.pl/liga-amatorska/

wyniki – 1 turniej

galeria

ranking