Zwycięstwo w #13 kolejce z AZS PWSZ Nysa

13 kolejka rozgrywek 1 ligi kobiet okazała się szczęśliwa dla zespołu TS Zagłębie Lubin, który zwyciężył w niedzielnym spotkaniu zespół AZS PWSZ Nysa w stosunku punktów 8:2.

Dobra passa tenisistek Zagłębia Lubin trwa od początku sezonu, w którym nie odnotowaliśmy ani jednej porażki (11 zwycięstw, 2 remisy). Utrzymujemy pozycję lidera grupy z 3 punktową przewaga nad zespołem z Krakowa.

Po pierwszej serii pojedynków singlowych prowadziliśmy już 3:1, jedynie Natalia Matwiszyn po zaciętym pojedynku musiała uznać wyższość rywalki ulegając w swoim spotkaniu. Niesione dopingiem sporej grupy kibiców nasze zawodniczki przystąpiły do gier deblowych bardzo zmotywowane. Trener Sławomir Słowiński trafnie wytypował pary deblowe, które wykonały swoje zadanie w 100% zwyciężając oba pojedynki. Na tablicy wyników widniał wynik 5:1 i już było wiadomo, że tego meczy na pewno nie przegramy.
W drugiej serii pojedynków singlowych jedynie Ewelina Matwiszyn uległa Dominice Banaś i tym samym mecz zakończył się wynikiem 8:2 dla Zagłębia Lubin!!!

Punkty dla zespołu zdobyły:
Paulina Knyszewska – 2,5 pkt.
Ada Jończyk – 2,5 pkt.
Natalia Matwiszyn – 1,5 pkt.
Ewelina Matwiszyn – 1,5 pkt.

Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę o godz. 14:00, w którym będziemy podejmować zespół MKS Rokita Brzeg Dolny.

Serdecznie zapraszamy!

[ GALERIA ]

[fot. Mariusz Babicz]