Udany występ Pauliny Knyszewskiej w III OTK

W dniach 25-27 stycznia br. w Zielonej Górze (Drzonków) w hali WOSiR rozegrano III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Seniorów do Mistrzostw Polski. W tym turnieju klub TS Zagłębie Lubin reprezentowały zawodniczki: Natalia Matwiszyn oraz Paulina Knyszewska.

Natalii Matwiszyn nie udało się zakwalifikować do turnieju głównego i zakończyła swój udział w eliminacjach, rozgrywając 3 pojedynki w grupie z czego udało się wygrać tylko 1 pojedynek. Zabrakło niewiele aby awansować dalej, gdyż pojedynek z liderką grupy przegrała po zaciętym boju w 5 secie.

Natomiast Paulina Knyszewska w turnieju głównym trafiła do bardzo mocnej grupy z Natalią Bajor (aktualną Mistrzynią Polski). Udało się wyjść zwycięsko w dwóch pojedynkach z Agatą Uchnast (UKS ATS Białystok) oraz Dominiką Gilewską (GLKS Nadarzyn). Niestety nasza zawodniczka musiała uznać wyższość w pojedynkach z pozostałymi dwoma zawodniczkami w grupie Dominice Wołowiec (KS Bronowianka Kraków) oraz Natalii Bajor (AZS AWF Wrocław). Zabrakło 1-go zwycięstwa aby awansować do pierwszej 16tki. Pozostało walczyć o jak najlepsze miejsce w drabince turniejowej poza 16tką. W kolejnym pojedynku zdecydowanie wygrała 3:0 z Emilią Kijok (ZKS Zielona Góra) i ostatecznie zakończyła grę w turnieju zajmując miejsce 17-20.

Informacje szczegółowe o turnieju (pzts.pl)

Przypomnijmy, że p. Paulina w kolejnych turniejach OTK zajmowała następujące pozycje:
– 1 OTK: 9-12 miejsce
– 2 OTK: 25-24 miejsce
– 3 OTK: 17-20 miejsce

Ostatecznie po 3-ch turniejach p. Paulina zajmuje pozycję w ogólnopolskim rankingu seniorek gwarantującą jej udział w zbliżających się Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się w dniach 1-3 marca 2019 w Częstochowie.