Legenda Lubińskiego ping-ponga mistrzynią Polski!

Alicja Skrzypicka mistrzynią Polski po raz trzeci!

W Iławie w dniach 1-3.06.2018 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym. W swojej kategorii wiekowej była zawodniczka Zagłębia Lubin Alicja Skrzypicka, wywalczyła złoty medal.

Alicja Skrzypicka była pierwszą juniorką w historii polskiego tenisa stołowego, która została powołana do reprezentacji Polski seniorów. Była najlepszą zawodniczką w turnieju o „Złotą Rakietę” w 1962 roku. Dla Zagłębia Lubin zdobywała laury w latach 1972-1975. W tym czasie wywalczyła między innymi mistrzostwo kraju i Dolnego Śląska. Tutaj zakończyła swoją karierę, choć nie rozstała się z ping-pongiem i uczestniczy w rozgrywkach weteranów.

Za nami właśnie takie rozgrywki, gdzie Alicja Skrzypicka z domu Lasota, rywalizowała w kategorii 65+. Jej rywalką do tytułu mistrzowskiego była między innymi mistrzyni Europy weteranów Barbara Bromboszcz z Krosnowic. Panie grały naprzeciw siebie choćby w indywidualnych mistrzostwach Polski w Radomiu.

Alicja Skrzypicka zdominowała zawody, pokonując wszystkie cztery zawodniczki, gdyż mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. – Nie ukrywam, że była to trudna rywalizacja. Najcięższy mecz miała z Grażyną Rumińską. Pierwszego seta wygrałam, a następne dwa przegrałam. Ostatecznie jednak pokonałam swoją rywalkę trzy do dwóch. Zwyciężając wszystkie mecze obroniłam po raz trzeci z rzędu tytuł indywidualnej mistrzyni Polski – komentuje Alicja Skrzypicka, była zawodniczka Zagłębia Lubin.

[źródło: lubin.pl, M.Babicz]