2 medale dla Zagłębia w Mistrzostwach Dolnego Śląska

W Brzegu Dolnym (11 lutego br.) zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska seniorek. W turnieju wystartowały: Agnieszka Maluszczak, Ada Jończyk oraz Ewelina Matwiszyn. Tenisistki rywalizowały w pojedynkach singlowych, deblowych i w parach mieszanych (mikst).
Prawo startu w mistrzostwach mieli zawodnicy, którzy wywalczyli odpowiednią ilość punktów w rankingu uzyskane we wcześniej rozgrywanych turniejach Grand Prix. Dodatkowo w turnieju prawo udziału mieli zawodnicy z tzw. limitami ogólnopolskimi – gwarantowany udział w turnieju na podstawie wysokich pozycji w rankingu ogólnopolskim z poprzedniego sezonu. Z uwagi na fakt, że żadna z zawodniczek Zagłębia nie posiadała limitu musiały startować w turnieju kwalifikacyjnym, który zdecydowanie wygrała Agnieszka Maluszczak gwarantując sobie udział w turnieju głównym w dalszej walce o medale.
Niestety rozstawienie w drabince turniejowej nie było dla nas szczęśliwe. W jednej połówce drabinki znalazły się wszystkie nasze zawodniczki i w walce o finał musiały walczyć pomiędzy sobą. Na początku Eweliną Matwiszyn pokonała Adę Jończyk a w kolejnej rundzie w walce o półfinał Agnieszka Maluszczak wygrała pojedynek z koleżanką z drużyny Eweliną Matwiszyn. Ostatecznie Agnieszka zdecydowanie wygrała turniej kwalifikacyjny i zapewniła sobie udział w turnieju głównym.
W pierwszym meczu turnieju głównego Agnieszka Maluszczak trafiła na utytułowaną zawodniczkę z Wrocławia – Natalię Bajor aktualnie nr 1 w rankingu ogólnopolskim w kategorii seniorek.
– Agnieszka rozegrała bardzo dobre spotkanie – tłumaczy trener Sławomir Słowiński –zapowiadało się na małą niespodziankę, gdyż do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. „Uciekł” nam 1 set, w którym Agnieszka zdecydowanie prowadziła 9:5. Po zaciętej walce doprowadziła do stanu 9:9 przy stanie 2:2 w setach. Ostatnie dwie piłki należały jednak do przeciwniczki, która ostatecznie wygrała cały mecz 3:2 i w późniejszych pojedynkach cały turniej. Nie załamujemy jednak rąk i dalej pracujemy nad przygotowaniami do kolejnego turnieju – Indywidualnych Mistrzostw Polski, w których Agnieszka będzie brała udział już 2 marca 2018r. w Raszkowie.
W pozostałej rywalizacji zawodniczki Zagłębia wywalczyły dwa medale:
– w grze deblowej: Agnieszka Maluszczak z Adą Jończyk – brązowy medal
– w grze mieszanej Ada Jończyk z Rafałem Dworakowskim – brązowy medal

 

>> Galeria zdjęć <<