Zwycięstwo Ady Jończyk w 3 WTK seniorek!

W dniu 7 stycznia 2018 r. w hali imienia Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym, rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorów w tenisie stołowym z udziałem 24 zawodniczek i 74 zawodników. W kategorii seniorek wygrała zawodniczka Zagłębia Lubin – Ada Jończyk.

Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Gaworska (AZS UE Wrocław), a dalsze pozycje wywalczyły: 3. Elżbieta Kwiatkowska (Rokita Brzeg Dolny), 4. Agnieszka Maluszczak (Zagłębie Lubin).

Nasze zawodniczki pod opieką trenera Sławomira Słowińskiego wystartowały w wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski, w którym zaprezentowały się bardzo dobrze zdobywając cenne punkty w klasyfikacji klubowej drużyn dolnośląskich. W drabince turniejowej zawodniczki Zagłębia spotkały się w półfinale i mogliśmy oglądać bardzo zacięty pojedynek w walce o finał, z którego ostatecznie zwycięsko wyszła Ada. Agnieszka ostatecznie zajęła czwarte miejsce w całym turnieju. W zawodach wystartowała również nasza najmłodsza zawodniczka Kamila Gruchała, która jest jeszcze juniorką ale zdobywała cenne doświadczenie w grach z zawodniczkami z klasy seniorskiej.

Dzięki zwycięstwu w turnieju Ada Jończyk zapewniła sobie bezpośredni udział w III turnieju Grand Prix Mistrzostw Polski Seniorek, który odbędzie się 26 stycznia w Łomży.