Budujemy zespół


13 czerwca 2017r. w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano nowe osoby, które dołączyły do klubu TS Zagłębie Lubin.

Funkcję pierwszego trenera w klubie na najbliższy sezon 2017/2018 będzie pełnił p. Sławomir Słowiński, który będzie odpowiedzialny za cały proces szkolenia w klubie oraz koordynował prace nowego zespołu.

Cieszy mnie fakt, że tenis stołowy wrócił do Lubina. Plany, jakie sobie wyznaczyliśmy jak najbardziej jesteśmy w stanie zrealizować . Pierwszym celem jest awans do pierwszej lig, a później jeszcze wyżej. Chcemy, aby nasz żeński zespół mocno wpływał na popularyzację tenisa stołowego nie tylko w Lubinie, ale i całym regionie – mówi Sławomir Słowiński, który jako zawodnik reprezentował barwy między innymi Zagłębia Lubin.

Pierwszą zakontraktowaną zawodniczką drużyny kobiecej jest p. Agnieszka Maluszczak – znakomita zawodniczka tenisa stołowego. W ekstraklasie reprezentowała barwy klubów z Lublina, Polkowic i Krakowa. Z drużyną z Gorzowa sięgnęła po Puchar Polski, z ekipą z Polkowic zajęła piąte miejsce w rodzimej ekstraklasie. W najbliższym sezonie będzie mocnym filarem nowego zespołu Zagłębia Lubin.

Bardzo się cieszę, że będą mogła reprezentować barwy Zagłębia. Myślę, że w Lubinie uda nam się stworzyć coś naprawdę fajnego – mówi zawodniczka TS Zagłębie Lubin.

Galeria zdjęć