Dolnośląskie derby zakończone remisem 5:5

Dolnośląskie derby AZS UE Wroclaw II vs TS Zagłębie Lubin w meczu 1 ligi kobiet zakończone remisem 5:5.

Skład TS Zagłębie Lubin
stół 1: Antonina Szymańska, Paulina Knyszewska
stół 2: Ada Jończyk, Natalia Matwiszyn

Skład AZS UE Wrocław:
stół 1: Li Zhiying, Julia Szymczak
stół 2: Zuzanna Gaworska, Julia Furman

AZS UE Wrocław w dzisiejszym meczu wystąpił w mocnym składzie z zawodniczką pochodzenia chińskiego Li Zhiying na czele. Fakt ten nie zdeprymował naszych dziewczyn i bez kompleksów przystąpiły do meczu, który od początku zapowiadał się interesująco.
Rozpoczęliśmy bardzo dobrze… Pierwsza seria pojedynków singlowych zakończyła się na naszą korzyść 3:1. W meczach deblowych mieliśmy remis 1:1 i prowadziliśmy już 4:2. Niestety w kolejnych 2-ch meczach zawodniczki AZS podjęły ostrą walkę i pokonały w dwóch kolejnych pojedynkach zawodniczki Zagłębia tym samym wyrównując stan meczu do 4:4. W przedostatnim pojedynku Antonina Szymańska pokonała Julię Szymczak i wyszliśmy na prowadzenie 5:4. W ostatnim i decydującym pojedynku Natalia Matwiszyn uległa Julii Furman i nie udało się zakończyć całego meczu zwycięstwem. Kończymy remisem 5:5 i wywozimy z Wrocławia cenny punkt. Po 4-ch kolejkach zajmujemy 2-gie miejsce w tabeli ligowej!

Brawo dla naszych dziewczyn za wspaniałą walkę!

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

Aktualne wyniki i tabela:
https://ligi.pzts.pl/druzyna/…/347/zag%C5%81%C4%98bie-lubin/

W najbliższą sobotę tj. 27.10 br. o godz. 16:00 w Lubinie (SP14) będziemy podejmować aktualnego lidera KS BRONOWIANKA II Kraków.

ZAPRASZAMY!!!